XCelsus

 

 

Další nová značka v oceánu? Ne tak docela! 

 

 

 

 

 

 

 

Prémiové produkty s perfektním zpracováním a skvělými parametry za přijatelnou cenu!

NABÍDKA ZDE!

 

Naše zkušenosti s montážemi a distribucí několika světových značek nás vedli k myšlence přinést na český a slovenský trh něco extra. Něco, co není vyráběno velikou korporací, mainstreamově prodáváno v elektroobchodech vedle praček. Na každoroční výstavě v Salzburgu nás zaujal menší stánek se zajímavými produkty. Osobně jsme se setkali se zajímavým člověkem – Dawidem Koniarskim – vývojářem značky XCELSUS a vyslechli jeho příběh.

 

 

 Dawid, společně s Leifem a Stefanem se roce 1979 začali zabývat výrobou policejních skenerů a založili společnost DLS. V roce 1983 si Dawid pořídil uplně nové Volvo a jako nadšenec do hudby vůbec nebyl spokojen s továrním ozvučením. Na trhu v té době byly pouze koaxiální reproduktory, kterých vyzkoušel několik. Ani ty nejlepší však nesplnili jeho požadavky. Jednoho dne, při poslouchání a pozorování domácích beden přišla myšlenka - použít oddělené výškové a středové reproduktory i ve voze by přeci mělo fungovat perfektně, stejně jako u špičkového domácího systému!

Ještě tentýž den navštívil obchod s elektronickými součástkami, koupil samostatné výškové reproduktory a součástky určené k televizi. Poskládal tak první jednoduchou výhybku pro komponentní reproduktory. Výsledkem byl ohromen. Bylo to to nejlepší, co do té doby slyšel ve voze. Lepší než všechny koaxiální reproduktory které byly na trhu.

 

 

 

 Toto zjištění ho natolik pohltilo, že se pustil do navrhování reproduktorů naplno. Stejně tak celá firma se postupně přeorientovala na výrobu audio komponentů. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Jím vymyšlené reproduktory začali mít úspěch na soutěžích ve Švédsku, Evropě, USA a nakonec celosvětově. Nadšenci do hudby po celém světě začali sbírat ta nejvyšší ocenění právě s komponenty DLS.

 

Dawid byl hlavním vývojářem až do roku 2016, kdy ho nový majitelé společnosti propustili. Investovat do vývoje totiž pomalu přestává mít u větších firem, orientujících se pouze na zachování kvantity prodeje, význam.

  - Celohliníkový výkonný zesilovač Xcelsus

Co by měl člověk, který zasvětil svůj život vývoji špičkových komponentů udělat? Přesně to co právě Dawid. Díky desítkám let v byznyse, kontaktům na loajální výrobce a týmu oddaných vývojářů založil vlastní značku XCELSUS. Zde může jako hlavní vývojář konečně prosazovat inovace a nabídnout tak produkty, které ve své cenové kategorii předčí opravdu úplně vše.

 

 

To už poznal hlavně asijský trh, kam se produkty dostali nejdříve. Desítky ocenění na největších soutěžních událostech sbírají právě automobily ozvučené značkou XCELSUS.

 

Přinášíme aktuální portfolio značky i na český trh a již brzy bude možné si poslechnout co XCELSUS dokáže.

Naše aktuální produkty v nabídce naleznete ZDE