Jak na ozvučení BMW?

Jako specialisté na vozy BMW máme zkušenosti se všemi audio výbavami těchto vozů. V tomto článku bychom se rádi podělili o některé z nich. Budeme si klást základní otázky na které se pokusíme srozumitelně odpovědět.

Jak začít a jak poznáme co je ve našem voze BMW za audio systém? 

Nejdříve je potřeba vědět jaká audio výbava se ve voze již nachází. To zjistíme poměrně jednoduše.

Základní ozvučení nemá výškové reproduktory ( mřížka v rohovém trojúhelníčku). I podle zvuku sestavy je slyšet, že je zvuk velice bídný. Pod sedačkou jsou nainstalovány 16 cm originální subwoofery a ve dveřích pak bývají pouze 10 cm full-range reproduktory. Jinými slovy, malý papírový reproduktor se snaží hrát všechna zvuková pásma. Úplně se tak ztrácí detaily výškových tónů. Překvapivé je, že tato sestava se stále používá v základních výbavách novějších modelů BMW a to i vyšších řad.

Dalším stupněm výbavy je Hi-Fi sound system (option 676), ten má svůj vlastní zesilovač nejčastěji v prostoru kufru. Ve voze jsou již výškové reproduktory, avšak zpravidla na nich není žádný nápis.

Nejvyššími stupni výbavy bývá Harman/Kardon (někdy značen jako LOGIC 7). Zatímco Harman/Kardon odhalíme podle nápisů, u systému LOGIC 7 to tak jednoduché být nemusí. Proto je lepší obrátit se na nás abychom přesně diagnostikovali systém a doporučili správné řešení.

Jak na základní ozvučení?

Rozdělíme jednoduše na jednotlivé stupně zlepšení.

Stupeň 1 - Cena od 7.980,- do 16.990,-  Pouze výměna reproduktorů za lepší, v našem portfoliu je mnoho variant s kterými rádi pomůžeme. Ve všech variantách dojde k výměně originálních 16 cm subwooferů za plnohodnotné 20 cm subwoofery. Základem pro výměnu je set od značky MB Quart, vyšším stupněm pak Match, špičkou jsou reproduktory italského výrobce STEG. 

Stupeň 2 - Cena od 23.970,- do  30.970, - Výměna reproduktorů a použití zesilovače s DSP procesorem - Zesilovač PP 62DSP německého výrobce MATCH lze napojit přímo originálním kabelem pro BMW. Nemusí se tak nic stříhat ani nijak jinak zasahovat do elektroinstalace vozu. Zvuk se vyladí přesně pro vaše uši přes softwarové nastavení. Taktéž je již v ceně kompletní výměna reproduktorů a úprava sloupků pro výškové reproduktory. 

Jak na HiFi audio system (option 676)?

Zde je paradoxně řešení mnohem jednodušší. Match UP 7BMW nabízí totiž upgrade doslova na počkání. Bez jakýchkoli konektorů a další potřebné kabeláže totiž jednoduše vyměníte originální zesilovač. Vše je součástí balení. Taktéž výměna samotné je jednoduchá a časově nenáročná. Zesilovač MATCH UP 7BMW je již z výroby nastaven a přizpůsoben HiFi sound systému. Roky vývoje v německých laboratořích pomohli odladit systém k naprosté dokonalosti. I po přidání tohoto zesilovače s DSP je však ještě prostor pro zlepšení. Opět jsou tedy k dispozici 2 stupně zlepšení.

Stupeň 1 - Cena 19.990,- -Pouze výměna zesilovače. Zde je cena pouze za zesilovač UP 7 BMW. Zůstávají originální reproduktory. Jelikož zde montáž i s nastavením procesoru trvá maximálně 1h, je zahrnuta v ceně.

Stupeň 2 - Cena od 30980,- do 34980,-  Výměna zesilovače i reproduktorů. Opět volíme reproduktory výše zmíněné v článku. Všechny z naší nabídky dokáží zahrát kvalitněji a důrazněji než originální. Nastavení zesilovače je pak možné ještě doladit na přání zákazníka.

Lze vůbec ještě vylepšit Harman/Kardon (Logic 7)?

Mnoho zákazníků s vozy BMW považují tento systém jako jakousi modlu. Nic lepšího pro ně neexistuje. Nemůžeme tvrdit, že zvuk je špatný. Rozhodně výrazně převyšuje ostatní základní systémy. K dokonalosti mu však ještě poměrně dost chybí. Abychom zde byly schopni upgradu, je nutné odpojit originální zesilovač. Pro získání signálu pak musíme zpracovat optický signál jdoucí z jednotky vozu (Audison BIT DMI - 17.990,-) Zde tak pro vylepšení nabízíme pouze jeden stupeň. 

Stupeň 1 - Cena od 53.470,- - 67940,- Kompletní výměna celého systému - Zesilovač UP 7BMW je nyní napojen na zdroj signálu z převodníku AUDISON BIT DMI. Reproduktory zde rozhodně volíme nejvyšší třídu značky STEG a je jen na vás kolik se jich v systému vymění.

Takto se tedy ve zkratce jak se dá řešit upgrade vašeho vozu BMW. Instalace jsou otázkou jednotek hodin a díky mnohaletým zkušenostem vám s nimi rádi pomůžeme. 

Rádi Vám pomůžeme a poradíme. Kontaktujte nás!