BMW 5 (G31) – Instalace prémiového audia – Alternativa místo Harman Kardon

BMW 5 (G31) – Instalace prémiového audia – Alternativa místo Harman Kardon

 

Tentokrát do naší dílny přijelo opět další BMW G31 (530xd), které se vyrábí od roku 2016.

Z výroby je zde instalován příplatkový audio systém - HiFi Sound System (option676). Není to tedy úplný základ.

 Zákazníkovi ovšem současný zvuk ve vozu nevyhovuje a audio systém je absolutně nedostačující. Hledal produkt, který může dodatečně nechat doinstalovat a nepřijde o záruku u výrobce. Něco s nenáročnou výměnou, bez složitého zásahu do elektroinstalace, na počkání a za cenu nižší, než to nejlepší, co výrobce do vozů při výrobě může namontovat. Na našem webu www.bestaudio.cz našel SET na míru pro jeho vůz, konkrétně tento:

https://www.bestaudio.cz/kompletni-ozvuceni-bmw-5-g30--g31--2016-hifi/

Set reproduktorů je včetně 7 kanálového zesilovače Match UP7BMW, který nahrazuje původní zesilovač z výroby. Zákazník se objednal na montáž na počkání u nás v Plzni a přijel na naši pobočku v ulici Pařížská 10.

V prvním kroku jsme vyměnili zesilovač v zavazadlovém prostoru a napojili ho na současné originální konektory, které byly připojeny do původního zesilovače. V dalším kroku jsme v předních dveřích vyměnili středové reproduktory včetně výškových, konkrétně STEG BM45C a umístili je namísto původních díky totožným rozměrům a stejným konektorům. U verze Combi se zadní středové a výškové reproduktory nachází ve stropnici. Použili jsme STEG BM4C. Pod sedačkami jsme nahradili původní subwoofery za STEG BM8.

Po zapojení všech reproduktorů a smontování všech částí zpět už jen stačilo sednout do vozu, připojit se notebookem k zesilovači, pustit různé druhy kvalitních skladeb a doladit zvukový projev k dokonalosti. Jazzové skladby, kytarové sóĺo, basový beat, moderní hudba, to vše posloucháme a ladíme dle našich zkušeností a poté i za přítomnosti zákazníka pro jeho spokojenost.

Výsledek:

7 kanálový zesilovač s procesorem a dostatečným výkonem opravdu pozvedne zvuk na úplně jinou úroveň. Dostáváme se tak na kvalitu zvuku, která překonává i ten nejdražší příplatkový systém výrobce a to ve všech směrech a se zachováním původního vzhledu a všech funkcí vozu. V kombinaci se sladěním přes software SET reproduktorů hraje excelentní, velmi čisté výšky, středy a přesné, výrazné, avšak nevtíravé basy. Poslech kvalitních nahrávek je zážitkem, při kterém až mrazí. Dopřejeme Vám zážitek ve Vašem voze jako byste byli součástí živého koncertu.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení