BMW 5 (G31) – Instalace prémiového audia – Alternativa místo Harman Kardon

BMW 5 (G31) – Instalace prémiového audia – Alternativa místo Harman Kardon

 

Tentokrát do naší dílny přijelo opět další BMW G31 (530xd), které se vyrábí od roku 2016.

Z výroby je zde instalován příplatkový audio systém - HiFi Sound System (option676). Není to tedy úplný základ.

 Zákazníkovi ovšem současný zvuk ve vozu nevyhovuje a audio systém je absolutně nedostačující. Hledal produkt, který může dodatečně nechat doinstalovat a nepřijde o záruku u výrobce. Něco s nenáročnou výměnou, bez složitého zásahu do elektroinstalace, na počkání a za cenu nižší, než to nejlepší, co výrobce do vozů při výrobě může namontovat. Na našem webu www.bestaudio.cz našel SET na míru pro jeho vůz, konkrétně tento:

https://www.bestaudio.cz/kompletni-ozvuceni-bmw-5-g30--g31--2016-hifi/

Set reproduktorů je včetně 7 kanálového zesilovače Match UP7BMW, který nahrazuje původní zesilovač z výroby. Zákazník se objednal na montáž na počkání u nás v Plzni a přijel na naši pobočku v ulici Pařížská 10.

V prvním kroku jsme vyměnili zesilovač v zavazadlovém prostoru a napojili ho na současné originální konektory, které byly připojeny do původního zesilovače. V dalším kroku jsme v předních dveřích vyměnili středové reproduktory včetně výškových, konkrétně STEG BM45C a umístili je namísto původních díky totožným rozměrům a stejným konektorům. U verze Combi se zadní středové a výškové reproduktory nachází ve stropnici. Použili jsme STEG BM4C. Pod sedačkami jsme nahradili původní subwoofery za STEG BM8.

Po zapojení všech reproduktorů a smontování všech částí zpět už jen stačilo sednout do vozu, připojit se notebookem k zesilovači, pustit různé druhy kvalitních skladeb a doladit zvukový projev k dokonalosti. Jazzové skladby, kytarové sóĺo, basový beat, moderní hudba, to vše posloucháme a ladíme dle našich zkušeností a poté i za přítomnosti zákazníka pro jeho spokojenost.

Výsledek:

7 kanálový zesilovač s procesorem a dostatečným výkonem opravdu pozvedne zvuk na úplně jinou úroveň. Dostáváme se tak na kvalitu zvuku, která překonává i ten nejdražší příplatkový systém výrobce a to ve všech směrech a se zachováním původního vzhledu a všech funkcí vozu. V kombinaci se sladěním přes software SET reproduktorů hraje excelentní, velmi čisté výšky, středy a přesné, výrazné, avšak nevtíravé basy. Poslech kvalitních nahrávek je zážitkem, při kterém až mrazí. Dopřejeme Vám zážitek ve Vašem voze jako byste byli součástí živého koncertu.