BMW X3 – G01 – Kompletní výměna reproduktorů + instalace zesilovače DSP (dokonalá alternativa audio systému Harman/Kardon)

BMW X3 – G01 – Kompletní výměna reproduktorů + instalace zesilovače DSP
(dokonalá alternativa audio systému Harman/Kardon)

V minulosti jsme ozvučovali zbrusu nové BMW X5, nyní tu máme novou X3.

Oproti předchozím generacím opět vyrostla na rozměrech a je zase o stupeň hezčí, ovšem audiosystém pořád ten samý nedostatečný základ, i když zde v příplatku HiFi Sound System (Option 676). Originální sestava zahrnuje 2 páry velmi lehkých papírových komponentních reproduktorů o průměru 10 cm v předních i zadních dveřích, stejně jako 2 páry výškových reproduktorů a 1 pár 20 cm subwooferů pod předními sedačkami, které jsou vlepeny do plastových ozvučnic. Audio sestava je napojena na BMW zesilovač se základními parametry. Celkové zvukové podání je ploché, nevýrazné a bohužel nekvalitní.

Zvolili jsme naši nejosvědčenější sestavu kvalitních reproduktorů STEG v kombinaci s precizním, softwarově upravovatelným, zesilovačem na míru pro BMW německé značky Match s totožnými konektory a uchycením jako originál. To co jiní výrobci v dnešní době pouze kopírují, má Match dokonale vymyšlené už roky. Jejich software jde neustále dopředu a německá preciznost je vždy o krok napřed a tuto skutečnost neustále vnímáme při nejrůznějších porovnáních.

Stejně jako u X5 je výměna reproduktorů díky totožným rozměrům poměrně snadná. Montáž je bez jakéhokoli zásahu do elektroinstalace vozu, tudíž žádné stříhání kabelů a dodatečné pájení se zde nekoná. Napojení svazků kabeláže na originální konektory a naprostá kompatibilita s BMW jednotkami i rádiem je samozřejmostí. Jediný drobný zádrhel u tohoto modelu je se subwoofery pod sedačkou, které jsou poctivě vlepené do plastových ozvučnic - které jsme zmiňovali v úvodu - a je třeba je vyjmout a nahradit za naše STEG BM8 (1 pár subwooferů).
Zbylé reproduktory v předních a zadních dveřích jsme nahradili za osvědčené STEG BM45C (4x komponentní reproduktory, 4x výškové reproduktory) a mohli se přesunout do kufru.

Zesilovač Match UP7 BMW jsme umístili do zavazadlového prostoru na původní místo originálního zesilovače a celkový sound systém odladili na PC přes software díky DSP procesoru.
Právě DSP procesor umožňuje vyladit zvuk dle vlastností vozu, představ majitele a především našim dlouholetým zkušenostem k dokonalosti.

Výsledek je nesrovnatelný s původním ozvučením. Jak jinak než parádní zvuk a perfektní zpříjemnění každé budoucí jízdy v tomto jinak skvělém voze.
Pokud tedy zrovna nevlastníte výbavu s příplatkovým audiem Harman Kardon, nezoufejte.
Tato sestava, která pasuje do většiny BMW, Vám dopřeje ještě lepší prožitek z hudby. #vnimejhudbujinak