BMW X3 – G01 – Kompletní výměna reproduktorů + instalace zesilovače DSP (dokonalá alternativa audio systému Harman/Kardon)

BMW X3 – G01 – Kompletní výměna reproduktorů + instalace zesilovače DSP
(dokonalá alternativa audio systému Harman/Kardon)

V minulosti jsme ozvučovali zbrusu nové BMW X5, nyní tu máme novou X3.

Oproti předchozím generacím opět vyrostla na rozměrech a je zase o stupeň hezčí, ovšem audiosystém pořád ten samý nedostatečný základ, i když zde v příplatku HiFi Sound System (Option 676). Originální sestava zahrnuje 2 páry velmi lehkých papírových komponentních reproduktorů o průměru 10 cm v předních i zadních dveřích, stejně jako 2 páry výškových reproduktorů a 1 pár 20 cm subwooferů pod předními sedačkami, které jsou vlepeny do plastových ozvučnic. Audio sestava je napojena na BMW zesilovač se základními parametry. Celkové zvukové podání je ploché, nevýrazné a bohužel nekvalitní.

Zvolili jsme naši nejosvědčenější sestavu kvalitních reproduktorů STEG v kombinaci s precizním, softwarově upravovatelným, zesilovačem na míru pro BMW německé značky Match s totožnými konektory a uchycením jako originál. To co jiní výrobci v dnešní době pouze kopírují, má Match dokonale vymyšlené už roky. Jejich software jde neustále dopředu a německá preciznost je vždy o krok napřed a tuto skutečnost neustále vnímáme při nejrůznějších porovnáních.

Stejně jako u X5 je výměna reproduktorů díky totožným rozměrům poměrně snadná. Montáž je bez jakéhokoli zásahu do elektroinstalace vozu, tudíž žádné stříhání kabelů a dodatečné pájení se zde nekoná. Napojení svazků kabeláže na originální konektory a naprostá kompatibilita s BMW jednotkami i rádiem je samozřejmostí. Jediný drobný zádrhel u tohoto modelu je se subwoofery pod sedačkou, které jsou poctivě vlepené do plastových ozvučnic - které jsme zmiňovali v úvodu - a je třeba je vyjmout a nahradit za naše STEG BM8 (1 pár subwooferů).
Zbylé reproduktory v předních a zadních dveřích jsme nahradili za osvědčené STEG BM45C (4x komponentní reproduktory, 4x výškové reproduktory) a mohli se přesunout do kufru.

Zesilovač Match UP7 BMW jsme umístili do zavazadlového prostoru na původní místo originálního zesilovače a celkový sound systém odladili na PC přes software díky DSP procesoru.
Právě DSP procesor umožňuje vyladit zvuk dle vlastností vozu, představ majitele a především našim dlouholetým zkušenostem k dokonalosti.

Výsledek je nesrovnatelný s původním ozvučením. Jak jinak než parádní zvuk a perfektní zpříjemnění každé budoucí jízdy v tomto jinak skvělém voze.
Pokud tedy zrovna nevlastníte výbavu s příplatkovým audiem Harman Kardon, nezoufejte.
Tato sestava, která pasuje do většiny BMW, Vám dopřeje ještě lepší prožitek z hudby. #vnimejhudbujinak

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení