Nový Mercedes B – Kompletní ozvučení (Burmester upgrade )

Nový Mercedes B – Kompletní ozvučení
(Burmester upgrade )

Nový model Mercedesu, třídy B, je zajisté vzhledově nejpovedenějším Béčkem vůbec. Interiér je moderní a nezaostává za svými sourozenci v ostatních třídách výrobce.

V tomto vozu se nacházel originální příplatkový audio systém Burmester, který majiteli absolutně nedostačoval.

Navrhli jsme řešení a pustili se do práce. Tento případ je typicky neekonomický v tom, že pokud je ve voze již originální příplatková audio sestava, je zvukový upgrade několikanásobně dražší, než by tomu bylo u původního základního systému.

Díky neustálé modernizaci elektroinstalace ve vozech jsme zde museli použít nestandardní způsob, který se liší od předchozích instalací do vozů Mercedes. Museli jsme se napojit na originální zesilovač, rozvést příslušné kabely na požadované místa k novým reproduktorům. Na dno kufru jsme namontovali dohromady 3 nové zesilovače v celkovém počtu 8 kanálů vč. DSP procesoru a na stejné místo umístili i kompaktní subwoofer . Vše je tedy elegantně skryto a nemusela se omezovat kapacita zavazadlového prostoru.

Proč tolik zesilovačů?
Pro využítí maximálního potenciálu skvělých Highendových reproduktorů AUDIO SYSTEM.
Aby středobasy měly dostatečnou sílu, pohání je silný dvoukanálový zesilovač, na výškové reproduktory vpředu a komponentní reproduktory vzadu je použit čtyřkanálový zesilovač stejného výrobce i série.
Třetí zesilovač je odlišný. Jedná se o JL AUDIO XD300/1, což je extrémně kompaktní zesilovač určený výhradně pro subwoofer. Byl vybrán jako optimální pro použití s JL AUDIO kompaktním subwooferem. Ze zkušeností víme, že JL AUDIO má svoje komponenty vždy perfektně odladěné a dohromady spolu fungují skvěle.
Celou konfiguraci řídí právě DSP procesor, který jsme nastavili skrze PC a zvuk doladili k dokonalosti.

Ne vždy je instalace jednoduchá a tato přestavba nám zabrala několik dní, ale výsledek je perfektní. Zlepšili jsme celkové akustické podání na maximum a předčili očekávání majitele.
Dává Vám smysl dobře ozvučené MPV? Nám ano. Postupem času je člověk ovlivněný, díky početnější rodině, velikostí prostoru ve vozu a často je nucen vybrat místo pohledného sedanu prostornější MPV. Tak proč si takové auto alespoň pořádně neozvučit a nedopřát si kvalitní poslech při každodenní rutinní jízdě. #zazijhudbujinak