Nový VW Touareg 2019 – instalace aktivního subwooferu do rezervy

Nový VW Touareg 2019 – instalace aktivního subwooferu do rezervy

 

Z různých představení vozů, autosalonů a recenzí známe nový Touareg hlavně díky obrovské obrazovce ve středovém panelu a digitálnímu kokpitu, který na ni navazuje. Dále díky krásným křivkám a modernímu vzhledu, který odstartoval model Arteon a v neposlední řadě svou velikostí, která je každou novou modelovou řadou zas o něco větší.

 

Majitel je s vozem velmi spokojený, ale audio systém by chtěl nahradit kvalitnějším a dynamičtějším a našim úkolem bylo zjistit, jaké maximální vylepšení je v tomto vozu možné a naplánovat maximální upgrade. V první fázi jsme byli domluvení na instalaci subwooferu do zavazadlového prostoru, ze které Vám přinášíme tento foto report. Díky vhodnému řešení zavazadlového prostoru a ideálnímu umístění rezervního kola jsme zvolili variantu aktivního subwooferu do rezervy.

Díky nepříznivému počasí byl vůz znečištěný a tak jsme ho nejdříve nechali v rámci našeho objektu umýt a poté se vrhli na instalaci.

Zákazník se posadil u nás v kavárně a byl přítomen po celou dobu montáže v autocentru. Mohl tak pohodlně řešit pracovní záležitosti, zatímco jsme vylepšovali jeho vůz.

 

U montáže subwooferu je klasický postup napojení se redukčními kabely na signál z rádia (bez střihání a pájení originální kabeláže), protáhnutí příslušné kabeláže do prostoru pro subwoofer (zavazadlový prostor) a subwoofer na kabeláž napojit společně s napájecím kabelem k baterii (umístěna v podlaze u spolujezdce vpředu).

Jelikož se jedná - v tomto případě - o aktivní subwoofer, není potřeba instalace externího zesilovače.

 

Basová složka je v hudbě velmi důležitá a celkový dojem ze zvuku je po instalaci subwooferu daleko příjemnější. Až následně vyměníme reproduktory za kvalitnější, přidáme zesilovač s DSP procesorem a nastavíme zvuk pomocí softwaru, bude již vůz hrát dokonale. Těšíme se na to.

Report z celkové budoucí montáže Vám samozřejmě ihned přineseme.